Direct naar de inhoud

donderdag 29 oktober 2026

EconomieReformatorisch Dagblad

Kennisinstituut: veel mensen vinden uit eten gaan te duur

Restaurants en cafés hebben hun omzet afgelopen jaar flink zien toenemen. Maar die groei komt vooral omdat de prijzen zijn gestegen, niet omdat er meer eten en drinken werd verkocht. Volgens Inga Blokker, directeur van het FoodService Instituut Nederland, vinden veel mensen uit eten gaan in Nederland „te duur” en staat het verdienmodel in de sector onder druk.

Lees het volledige artikel bij Reformatorisch Dagblad

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

ConsumentReformatorisch Dagblad

Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken.

Economienu.nl

De restaurantrekening gaat volgend jaar verder omhoog

De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht FoodService Instituut Nederland (FSIN). Het kennisinstituut ziet ook dit jaar al hogere prijzen in de horecasector, supermarkten en speciaalzaken.

Advertentie