Direct naar de inhoud

zaterdag 24 oktober 2026

RechtIE Forum

Verwarringsgevaar HOLLE en HOLIE

BOIP 12 januari 2023, IEF 21176, IEFbe 3607; N2014662 (HOLLE tegen Holie) Op 11 september 2018 heeft verweerder (Holie Foods) een Benelux aanvraag verricht van het woordmerk HOLIE voor waren in de klassen 29, 30 en 31. Deze aanvraag is onder nummer 1381372 in behandeling genomen en op 8 oktober 2018 gepubliceerd. Op 7 december 2018 stelt opposant (Holle baby food) oppositie in tegen deze inschrijving. Opposant beroept zich daarbij op art. 2.2ter lid 1 sub b BVIE: verwarringsgevaar. Oppositie neemt samengevat de volgende standpunten in. De oudere merken van opposant zijn geregistreerd voor een veelheid aan voedingsproducten met een focus op ontbijtproducten. De onderneming van verweerder biedt volgens opposant ontbijtproducten aan. Volgens opposant is het publiek voor de waren hetzelfde, zijn de merken (HOLLE en HOLIE) van verweerder en opposant in visueel en auditief opzicht identiek en hebben partijen dezelfde verkoopkanalen. Er bestaat volgens opposant dus een serieus gevaar op verwarring. Het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (hierna: het Bureau) gaat met de redenering van opposant mee en oordeelt dat er sprake is van het door opposant gestelde verwarringsgevaar:

Lees het volledige artikel bij IE Forum

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

MarketingMarketing Tribune

Chocomel-geel krijgt exclusieve merkbescherming

De goudgele kleur van Chocomel krijgt in de Benelux vergaande merkbescherming. Het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) heeft bepaald dat een Spaanse producent de kleur niet mag gebruiken voor chocoladedrank.

Marketingadformatie.nl

FrieslandCampina krijgt merkrecht op Chocomel-geel

FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel voor verpakkingen van Chocomel in de Benelux. Dat blijkt uit een recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag.