Direct naar de inhoud

maandag 2 november 2026

BinnenlandHoeksch Nieuws

Een bedrijfsnaam inschrijven bij de KvK beschermt die naam niet

Veel ondernemers in de Hoeksche Waard gaan ervan uit dat hun bedrijfsnaam vastligt zodra die in het handelsregister staat. Dat is een misverstand. De Kamer van Koophandel registreert de naam alleen en toetst niet of een nieuwe naam inbreuk maakt op oudere handelsnamen of merken. Het recht op een handelsnaam ontstaat door het daadwerkelijke gebruik ervan. Een merkrecht ontstaat pas door registratie. Wie dat verschil kent, voorkomt problemen op het moment dat een ander bedrijf met een vergelijkbare naam opduikt.

Lees het volledige artikel bij Hoeksch Nieuws

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

MarketingMarketing Tribune

Chocomel-geel krijgt exclusieve merkbescherming

De goudgele kleur van Chocomel krijgt in de Benelux vergaande merkbescherming. Het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) heeft bepaald dat een Spaanse producent de kleur niet mag gebruiken voor chocoladedrank.

Marketingadformatie.nl

FrieslandCampina krijgt merkrecht op Chocomel-geel

FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel voor verpakkingen van Chocomel in de Benelux. Dat blijkt uit een recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag.

Advertentie