Direct naar de inhoud

vrijdag 30 oktober 2026

WetenschapWelingelichte Kringen

Nederlander krijgt bevel over NAVO-vloot

HAAKONSVERN/DEN HELDER (ANP) - De marineschepen van de NAVO die de Oost- en Noordzee bewaken, staan vanaf donderdag onder bevel van een Nederlander. Commandeur Arjen Warnaar leidt het vlootverband vanaf het Nederlandse fregat Zr. Ms. Tromp, dat als vlaggenschip dient.

Lees het volledige artikel bij Welingelichte Kringen

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Binnenlandmarineschepen.nl

Nieuwe bevoorrader Den Helder leidt NAVO-eskader

Door: Tobias Kappelle Bericht geplaatst: 29-10-2026 | Laatst aangepast: 29-10-2026 Zr.Ms. Den Helder vertrekt aanstaande zaterdag vanuit Den Helder om aan de slag te gaan als vlaggenschip van SNMG1. Dat meldt de Koninklijke Marine vandaag.

Landbouw & VeeteeltAGF

Boluda Shipping neemt Samskip over in 2027

Boluda Shipping en Samskip hebben een overeenkomst gesloten voor de overname van Samskip door Boluda Shipping, inclusief de activa en bedrijfsactiviteiten. Door de overname worden de shortsea-netwerken van beide bedrijven samengevoegd.

Advertentie