Direct naar de inhoud

zondag 25 oktober 2026

WetenschapWelingelichte Kringen

Gouden Windei voor lekkerbek van AH, bedrijf weigert prijs

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is dit jaar de winnaar van het 'Gouden Windei'. Het bedrijf wint die spottend bedoelde prijs voor misleidende producten van Foodwatch met zijn diepgevroren lekkerbekjes. Die zijn enkele jaren terug van samenstelling veranderd: van 75 procent koolvis naar 55 procent, terwijl de korst dikker is geworden en de prijs hetzelfde is gebleven. Krimpflatie, oordeelt Foodwatch, al kreeg de organisatie van Albert Heijn zelf te horen dat het bedrijf met de dikkere korst slechts de voorkeur van consumenten volgt.

Lees het volledige artikel bij Welingelichte Kringen

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Financieelfinancieel.headliner.nl

Europese beurzen flink lager rond lunchtijd

De Europese aandelenbeurzen stonden donderdag rond het middaguur duidelijk lager. De CAC 40 verloor 1,6 procent, de DAX 1,2 procent, de FTSE 100 0,6 procent en de FTSE MIB 2,0 procent. De brede Stoxx Europe 600 daalde 1 procent.

Financieelfinancieel.headliner.nl

Techmalaise slaat weer toe op Europese beurzen

De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag duidelijk lager gesloten. Beleggers werden voorzichtiger nadat tegenvallende resultaten van Amerikaanse technologiebedrijven het optimisme over kunstmatige intelligentie (AI) onder druk zetten.