Direct naar de inhoud

donderdag 29 oktober 2026

VoedingFoodlog

Winkelprofessor waarschuwt supermarkten: draai A-merken niet de nek om

Laurens Sloot is hoogleraar in de relaties tussen supermarktorganisaties en hun leveranciers, zoals Nestlé en Unilever. Hij waarschuwt voor harde inkoopmethodes van internationale inkoopallianties van supermarkten zoals Everest. Dat soort bedrijven schuwt niet om producten te boycotten met als doel lagere prijzen af te dwingen.

Lees het volledige artikel bij Foodlog

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

BinnenlandDe Gelderlander

Europa blijft moeilijke markt voor Unilever

De rijkste landen bezorgen Unilever de grootste kopzorgen. Consumenten in Europa en de VS hielden de hand op de knip of kochten goedkopere huismerken in plaats van de duurdere A-merken van Unilever. Vooral de voedingstak had hier last van.

MarketingMarketing Tribune

[column] It's the economy, stupid!

Al jarenlang verhogen veel A-merken in de levensmiddelensector hun prijzen fors. Het recente onderzoek van de Consumentenbond, waarin circa 900 A-merken en 400 budgetmerken zijn vergeleken, laat opnieuw zien hoe groot de verschillen zijn.

Advertentie