Direct naar de inhoud

maandag 26 oktober 2026

Tech & Medianrc.nl

Autoriteit Persoonsgegevens: Nederland te afhankelijk van Big Tech, maatregelen nodig

Nederland is te afhankelijk van grote techbedrijven. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens woensdag in een brief aan onder meer het ministerie van Economische Zaken en de informateur. Door die afhankelijkheid zijn „vitale processen over de hele linie” te kwetsbaar. Mocht een ander land of groot bedrijf er misbruik van maken, dan dreigt Nederland tot stilstand te komen, schrijft de toezichthouder.

Lees het volledige artikel bij nrc.nl

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

AlgemeenNRC

Is China een betere partner voor Europa dan de VS?

Het besef is snel gegroeid: Europa moet zich bevrijden van de enorme afhankelijkheid van Amerikaanse technologie. Maar kan Europa dat wel op eigen houtje? Of moeten we daarvoor, hou je vast, aansluiting zoeken bij China?

Tech & MediaAutomatiseringsgids

Bezwaarprocedure Solvinity afgerond; besluit ongewijzigd

Staatssecretaris Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) blijft bij het besluit om de overname van Solvinity door het Amerikaanse techbedrijf Kyndryl te verbieden. De bezwaarprocedure is inmiddels afgerond, meldt Aerdts aan de Tweede Kamer.

Advertentie