Direct naar de inhoud

zaterdag 31 oktober 2026

LifestyleHet Parool

Gedenkteken in Noord voor bemanning neergeschoten Britse bommenwerper

Om 11 minuten over 9 werd het grote, viermotorige toestel vol geraakt door het Duitse afweergeschut in Amsterdam-Noord. Het stortte neer in het toenmalige Volewijkspark, ter hoogte van het feestgebouw in de Nieuwendammerham, waar op dat moment een bijeenkomst voor de medewerkers van Fokker aan de gang was. Eén bemanningslid, Roy Bambury, wist uit het brandende vliegtuig te springen, maar hij viel door de dakkapel van de woning aan de Adelaarsweg 116 en overleed ter plekke.

Lees het volledige artikel bij Het Parool

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Binnenlandnieuws.klm.com

Eerste KLM-vlucht met Airbus A350 naar Toronto

De eerste Airbus A350-900 van KLM is vandaag vertrokken van Schiphol naar Toronto. Met vlucht KL0691 vliegt de A350 voor het eerst met passagiers aan boord. Het toestel draagt de naam ‘De Nachtwacht’.

BinnenlandOost Online

Nieuwsgierig naar de dood

Hoe diep ligt een kist in de bodem? Wat is cremeren? Hoe gaat een Joodse begrafenis en wat hoort bij een Surinaams-Hindoestaans begrafenisritueel? Kinderen zijn nieuwsgierig en hebben veel vragen over de dood en de rituelen daaromheen.

Advertentie