Direct naar de inhoud

dinsdag 3 november 2026

Landbouw & VeeteeltAGF

"Gebrek aan koude-uren speelt gele kiwi's minder parten dan groene Haywards"

De kiwi-oogst in het noorden van Spanje is in volle gang. Door het tekort aan koude-uren tijdens het vorige seizoen is de oogst dit jaar minder groot, met name in het zuiden van Galicië. "Vooral de groene Hayward kiwi is hard getroffen", zegt Rafael Olivo van Kiwis La Rodriga. "In Asturië en Cantabrië rekenden we al op een daling, die nu wordt geraamd op 20 tot 30 percent ten opzichte van een normaal seizoen. In Galicië is de daling echter nog groter, omdat daar nóg minder koude-uren waren." Volgens Olivo ligt de opbrengstdaling in Galicië rond de 40-50%. Ook in Portugal, waar de winter relatief mild was, wordt een vergelijkbare oogstafname verwacht.

Lees het volledige artikel bij AGF

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

VoedingFoodies Magazine

Restaurants in Barcelona: dit zijn de beste hotspots & tips

Barcelona is dé perfecte Spaanse stad voor een culinaire stedentrip, alleen al door de combinatie van tapas, lokale markten en fine dining. Benieuwd welke restaurants in Barcelona je écht niet wilt missen? Bekijk snel al mijn favorieten.

SportMooi Veghel

Een gouden, zilveren én bronzen start

Sint-Oedenrode - Op zondag 1 november stonden de eerste turnwedstrijden van het nieuwe seizoen op het programma. De turnsters begonnen het seizoen uitstekend, met een gouden, zilveren en bronzen medaille voor de drie teams.

Advertentie