Direct naar de inhoud

vrijdag 23 oktober 2026

Financieelfinancieel.headliner.nl

Europese beurzen openen in het rood

De Europese beurzen lijken donderdag lager te openen door de stevige verliesbeurt op Wall Street en opnieuw oplopende spanningen in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten voerden vannacht nieuwe aanvallen uit op Iran, nadat Teheran na enkele dagen rust weer Amerikaanse doelen had bestookt. Daardoor stegen de olieprijzen fors en namen de zorgen over inflatie toe. Beleggers kijken daarnaast naar een overvolle agenda met veel kwartaalcijfers en belangrijke macro-economische data, waaronder het rentebesluit van de Bank of England.

Lees het volledige artikel bij financieel.headliner.nl

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Financieelfinancieel.headliner.nl

Chippers geven Europese beurzen zetje omhoog

De Europese aandelenmarkten stonden dinsdag rond het middaguur overwegend hoger. De Stoxx Europe 600 en de Duitse DAX wonnen circa 0,5 procent, terwijl de CAC 40 en FTSE 100 kleinere winsten boekten. De Italiaanse FTSE MIB steeg ongeveer 0,8 procent.

Financieelfinancieel.headliner.nl

Europese beurzen openen lager

De Europese aandelenmarkten stevenen donderdag af op een lagere opening. IG verwacht verliezen van ongeveer 0,5 procent voor de Duitse DAX en de Franse CAC 40, terwijl de Britse FTSE circa 0,2 procent lager lijkt te beginnen.

Financieelfinancieel.headliner.nl

Europese beurzen openen hoger

Europese aandelenmarkten stevenen vrijdag af op een hogere opening, na een overwegend zwakke sessie op donderdag. IG rekent op winsten van ongeveer 200 punten voor de Duitse DAX, 57 punten voor de Franse CAC 40 en 91 punten voor de Britse FTSE 100.