Direct naar de inhoud

maandag 2 november 2026

Film en uitgaan8Weekly

Een symbool voor generaties (Klassieker-rubriek)

Generaties zijn ermee opgegroeid en Christopher Lee noemde zijn verfilming ervan ‘het werk waar hij het meest om herinnerd zou worden’, ook al had de beste man een filmografie om ‘u’ tegen te zeggen. De Lord of the Rings -trilogie en het befaamde boek The Hobbit van J.R.R. Tolkien vonden hun oorsprong in de schrijver zijn liefde voor talen en de ellende die hij had gezien op het slagveld van de Eerste Wereldoorlog. Hoe kan een boek zoals The Hobbit , dat oorspronkelijk begon als een simpel kinderboek, nog steeds zo van belang zijn voor nieuwe generaties? Waarom is het nog steeds een symbool voor velen?

Lees het volledige artikel bij 8Weekly

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Film en uitgaan8Weekly

Radarwerk (Klassieker-rubriek)

Het is 1953 als meneer Stevens – butler van het voorname Darlington Hall – tot zijn verbijstering en schrik de opdracht krijgt van zijn nieuwe Amerikaanse werkgever een weekje vakantie te nemen om maar eens de buitenwereld te gaan verkennen.

OnderwijsReformatorisch Dagblad

Wees geen Hobbit, neem de trein

We vragen u enkel voor persoonlijk gebruik onze content te kopiëren. Het delen van deze content met anderen is niet toegestaan © Reformatorisch Dagblad 2026.

Advertentie