Direct naar de inhoud

vrijdag 30 oktober 2026

BuitenlandTrouw

Onze naïeve overheid kent het verschil niet tussen markt en kapitalisme

n het kapitalisme is geopolitiek nooit ver weg. Chipfabrikant Nexperia dreigde naar China te gaan, totdat demissionair minister Karremans daar een stokje voor probeerde te steken. Toen bleek dat China er allang de macht over had, want het legde subiet de export van chips naar Europa stil.

Lees het volledige artikel bij Trouw

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

AlgemeenNRC

Is China een betere partner voor Europa dan de VS?

Het besef is snel gegroeid: Europa moet zich bevrijden van de enorme afhankelijkheid van Amerikaanse technologie. Maar kan Europa dat wel op eigen houtje? Of moeten we daarvoor, hou je vast, aansluiting zoeken bij China?

Tech & MediaAutomatiseringsgids

Bezwaarprocedure Solvinity afgerond; besluit ongewijzigd

Staatssecretaris Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) blijft bij het besluit om de overname van Solvinity door het Amerikaanse techbedrijf Kyndryl te verbieden. De bezwaarprocedure is inmiddels afgerond, meldt Aerdts aan de Tweede Kamer.

Advertentie