Direct naar de inhoud

dinsdag 3 november 2026

BuitenlandNederlands Dagblad

EU verhoogt alarmniveau voor marine in Rode Zee om Houthi’s

De Europese Unie heeft aangekondigd het waarschuwingsniveau in de Rode Zee voor de EU-marinemissie te verhogen na toegenomen dreiging van de Houthi’s. De missie begon in 2024 om de scheepvaart te beschermen tegen aanvallen van de Jemenitische groepering op schepen in de Rode Zee.

Lees het volledige artikel bij Nederlands Dagblad

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

MuziekReformatorisch Dagblad

Houthi’s vallen hoofdkwartier regering Jemen aan

De Houthi’s hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Volgens persbureau AFP zouden hierbij zeker vier doden zijn gevallen.

ConsumentReformatorisch Dagblad

Frankrijk zet militairen en middelen in Saudi-Arabië in

Frankrijk is begonnen met het inzetten van militaire middelen in Saudi-Arabië, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het land had al beloofd de belangrijke havenstad Yanbu te zullen helpen beschermen tegen Houthi-aanvallen.

Advertentie