Direct naar de inhoud

donderdag 29 oktober 2026

BinnenlandDordt Centraal

Zwerfkei Nassauweg verhuist naar Essenhof

DORDRECHT – Dordtenaar Loe Baan heeft het initiatief genomen om de zwerfkei die op de Nassauweg, op de hoek bij het Weizigtpark, een beetje stond te verpieteren, te laten verplaatsen naar begraafplaats Essenhof. De kei stond lange tijd naast het oude politiebureau aan de Nassauweg met het opschrift ‘Van Nieuw-Dordt aan Dordt 1855- 1955.’ In 1855 was Dordrecht betrokken bij de stichting van een nederzetting voor veenarbeiders in het Drentse veengebied. Die nederzetting heette Nieuw-Dordrecht. De Drentse zwerfkei was een cadeautje ter gelegenheid van een eeuw vriendschapsbanden. Loe Baan vond dat de kei een mooie nieuwe plek verdiende en de gemeente werkte daar graag aan mee door die op de gemeentelijke begraafplaats ter beschikking te stellen. De gemeente zorgde ook voor het plaatsen van de oude authentieke tekst. Deze donderdag was de onthulling op de Essenhof. Daarbij was ook een filmploeg aanwezig van RTV Drenthe. (Foto’s: Stolk Fotografie)

Lees het volledige artikel bij Dordt Centraal

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

BinnenlandDordt Centraal

Brand in schuur aan Suze Groeneweg-erf in Dordrecht

DORDRECHT – Aan het Suze Groeneweg-erf in Dordrecht is kort na 21.00 uur een brand uitgebroken in een schuur. De rook verspreidde zich ook naar de aangrenzende woning. De brandweer kwam ter plaatse en is bezig met het blussen van de brand.

BinnenlandDordt Centraal

Natuursteen op Groenmarkt en Houttuinen stroever gemaakt

DORDRECHT – Op verschillende plekken in de binnenstad zijn maandag en dinsdag werkzaamheden uitgevoerd om het natuursteen minder glad te maken. Door het oppervlak te stralen, zijn de trottoirs en inritbanden stroever en veiliger gemaakt.

Advertentie