Direct naar de inhoud

vrijdag 23 oktober 2026

Binnenlandschiedam24.nl

Zondag 1 februari

Het Nationaal Jenevermuseum staat deze middag in het teken van poëzie, engagement en verbeeldingskracht tijdens een bijzondere bijeenkomst met drie voormalige stadsdichters: Larissa Verhoeff, Woes Ploum en Yvette Neuschwanger. Na het luisteren is het tijd om zelf aan de slag te gaan. Onder begeleiding schrijven bezoekers een eigen gedicht: een ode aan het Jenevermuseum, aan museummolen de Walvisch of aan de Fluisterboot. Ervaring met dichten is niet nodig – nieuwsgierigheid is genoeg. De middag wordt afgesloten met een gezamenlijk slotlied en ruimte om na te praten.

Lees het volledige artikel bij schiedam24.nl

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Binnenlanddestentor.nl

Schrijfcafé in Dronten en Zeewolde over loyaliteit

De FlevoMeer Bibliotheek houdt op maandag 9 november in Dronten en Zeewolde een Schrijfcafé over loyaliteit. Deelnemers schrijven aan de hand van de roman Het diner van Herman Koch over trouw aan anderen en aan zichzelf.

Binnenlandrodi.nl

Sinterklaas komt dit jaar aan in de Lange Haven

Op zaterdag 14 november 2026 staat Schiedam Centrum weer helemaal in het teken van Sinterklaas. Samen met zijn Pieten vaart de Sint de historische binnenstad binnen, waar honderden kinderen hem feestelijk kunnen verwelkomen.