Direct naar de inhoud

dinsdag 3 november 2026

BinnenlandNieuws uit Kollum

Professor Brakman boeiende lezing over wereldwijde handelsconflicten in Kollum

KOLLUM- In een volle Zalencentrum de Colle in Kollum gaf professor dr.Steven Brakman woensdagavond een boeiende lezing over de huidige handelsconflicten. Handel is van vele eeuwen, de start lag ergens rond 1800 met de invoer van specerijen. Concurrentie was er toen nauwelijks. De eerste grote verandering kwam tijdens de industriële revolutie. Goederen konden met schepen, via het spoor etc. van land naar land worden vervoerd. Daar waar een grens lag ontstonden handelsrelaties met tarieven. Opvallend is dat we al decennia lang vooral handelen met onze buren, d.w.z. de Europese landen. Amerika deed wel mee maar bescheiden en China speelde nog geen rol.

Lees het volledige artikel bij Nieuws uit Kollum

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

BinnenlandZuidhorn.nu

Muzikale Route door Marum op 1 november

Muziekliefhebbers kunnen zondag 1 november op tien verschillende locaties in Marum genieten van liveoptredens. Tussen 11.00 en 17.00 uur vindt de Muzikale Route plaats, met optredens van koren, bands, orkesten en andere muzikanten.

AutoAutoWeek

De grootste SUV van Lynk & Co is nu nóg groter!

De grootste Lynk & Co die je tot nu toe in Nederland kon kopen is van behoorlijk formaat. Dat het nog véél groter kan, bewijst de fonkelnieuwe plug-in hybride kolos die Lynk & Co 900L heet.

Advertentie