Direct naar de inhoud

zaterdag 24 oktober 2026

BinnenlandDordt Centraal

Onderzoek naar gladheid

DORDRECHT – Op het Bagijnhof werden gisteren zogenaamde stroefheidsmetingen gedaan. Na wat regenbuien gingen vorige maand verschillende fietsers en voetgangers in de straat onderuit door gladheid. De gemeente zette zelfs handhavers in om mensen te waarschuwen. Het vermoeden bestond dat het niet alleen door regen op een (langdurig) droog wegdek kwam, maar ook door een nog onbekende stof die op de straatstenen aanwezig was. Om het mysterie te ontrafelen, werden de metingen verricht. Als de tegels inderdaad niet stroef genoeg blijken te zijn, kunnen ze eventueel opgeruwd worden, meldt een woordvoerder van de gemeente. Dat werd vijf jaar geleden ook al een keer gedaan op verschillende plekken in de binnenstad waar natuursteen ligt. Op het Bagijnhof heeft het in ieder geval niets te maken met de schaduw van het oude postkantoor die met een andere kleur steen in de bestrating is aangebracht. Dat is afgezien van de kleur namelijk dezelfde steensoort. Wat het wel is, moet binnenkort uit de metingen blijken. (Foto’s: Stolk Fotografie)

Lees het volledige artikel bij Dordt Centraal

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

BinnenlandDordt Centraal

Spuiboulevard op de schop

DORDRECHT – De grootschalige werkzaamheden aan de Spuiboulevard in Dordrecht zijn inmiddels in volle gang. De gemeente is gestart met de herinrichting van het oostelijke deel van de boulevard, tussen de rotonde bij de Johan de Wittstraat en de Spuiweg.

BinnenlandDordt Centraal

Voetbalprogramma:

DORDRECHT – Een overzicht van de voetbalwedstrijden van FC Dordrecht en de regionale amateurclubs van aankomend weekend dit weekend. ( Foto: Stolk Fotografie )