Direct naar de inhoud

vrijdag 30 oktober 2026

BinnenlandDordt Centraal

Netwerk neemt elektrische inzamelwagen in gebruik

DORDRECHT – Netwerk heeft een elektrische inzamelwagen aangeschaft en gaat daar vanaf deze week (bedrijfs)afval inzamelen in met name de binnenstad van Dordrecht. Hiermee is het bedrijf vast voorbereid op de invoering van de zero emissiezone voor logistiek vanaf 1 januari 2026, wat betekent dat vanaf die datum vrachtwagens en bedrijfsbusjes op benzine niet meer welkom zijn in de binnenstad. Netwerk was al enige tijd bezig met die omschakeling, want meerdere voertuigen van de afvalinzamelaar, waaronder veegwagens, rijden al op stroom. Wethouder Rik van der Linden was donderdag aanwezig bij de ingebruikname van de elektrische inzamelwagen. Aan de buitenkant is nauwelijks verschil te zien met de oude inzamelwagens die op fossiele brandstof rijden. In geluid en uitstoot is het verschil natuurlijk wel te merken. (Foto’s: Stolk Fotografie)

Lees het volledige artikel bij Dordt Centraal

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

TV & RadioSpreekbuis

Herman van Gelderen overleden

Journalist en voormalig diplomaat Herman van Gelderen is op 69-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Recorder Magazine. Van Gelderen werkte jarenlang voor RTL Nieuws en de actualiteitenrubriek Netwerk.

BinnenlandDordt Centraal

VIDEO: Basketballers trainen met Charlon Kloof

DORDRECHT – Tientallen leden van basketbalvereniging ROWIC volgden vorige een clinic van Oranje-international Charlon Kloof. In de Sportboulevard trainden jeugdspelers, senioren en recreanten samen met de professionele basketballer.

Advertentie