Direct naar de inhoud

woensdag 28 oktober 2026

Binnenlandnoordhollandsdagblad.nl

Medemblikker Peter Koomen duikt in geschiedenis ’Moffenkamp: Hering’ bij Opperdoes

Welke rol vervulde radarstation Hering bij Opperdoes voor de nazi’s bij het neerhalen van Engelse bommenwerpers op weg naar of terugkerend van aanvallen op Duitse steden tijdens de Tweede Wereldoorlog? Medemblikker Peter Koomen (77) beet zich vast in het onderwerp en vatte zijn bevindingen samen in het boek ’Het Moffenkamp: Hering’.

Lees het volledige artikel bij noordhollandsdagblad.nl

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Binnenlandrodi.nl

Finale derde klas libre in Midwoud

Acht biljarters strijden om het kampioenschap van West-Friesland in de finale derde klas libre, georganiseerd door Biljartvereniging Kunstgenot Midwoud-Oostwoud. De twee besten gaan door naar het gewestelijk kampioenschap.

Binnenland112westfriesland.nl

Grote schade na schoorsteenbrand in Opperdoes

OPPERDOES – Zondagochtend 25 oktober werden de brandweer van Medemblik, Enkhuizen en diverse politie-eenheden met spoed gealarmeerd voor een woningbrand aan de Nieuweweg in Opperdoes. Ter plaatse was er sprake van flinke rookontwikkeling.

Advertentie