Direct naar de inhoud

donderdag 22 oktober 2026

BinnenlandMaarkels Nieuws

Lars Bruinenberg beleeft bijzondere première met eigen compositie

Voor Lars Bruinenberg uit Markelo was het vrijdagavond een moment om niet snel te vergeten. De tweedejaars student aan het conservatorium zag een eigen compositie, die hij samen met een studiegenoot schreef, in première gaan tijdens het openluchtconcert Symphonic Summer op de Oude Markt in Enschede. Door door Lars met zijn studiegenoot gecomponeerde wals werd uitgevoerd door Phion, Orkest van Gelderland & Overijssel. Dat het orkest het werk selecteerde voor het concertprogramma is een bijzondere erkenning voor de twee jonge componisten. Symphonic Summer beleefde vrijdag zijn derde editie en stond in het teken van dansmuziek die door de eeuwen heen componisten heeft geïnspireerd. Onder leiding van dirigent Leonard Elschenbroich bracht Phion een gevarieerd programma met muziek van onder anderen Dvořák, Tsjaikovski, Borodin en Bizet. Tussen deze bekende klassieke werken kreeg ook de nieuwe wals van Lars en zijn studiegenoot een plek. Het openluchtconcert trok veel bezoekers naar de Oude Markt in Enschede. Voor Lars betekende de uitvoering van zijn eigen compositie door een professioneel symfonieorkest een bijzondere mijlpaal in zijn opleiding en een mooie stap in zijn ontwikkeling als componist.

Lees het volledige artikel bij Maarkels Nieuws

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

BinnenlandWeert de gekste

Taalfestival Tekstverslaafd krijgt steun van Cultuurfonds

Cultuur en natuur in Limburg kregen in het derde kwartaal van dit jaar een mooie impuls van het Cultuurfonds Limburg. Er werd met € 121.184 geïnvesteerd in maar liefst 22 cultuur- en natuurprojecten , waaronder het project ‘Tekstverslaafd’ in Weert .

Muziek070online.nl

Residentie Orkest speelt Tsjaikovski en Strauss in Amare

Het Residentie Orkest heeft de komende weken verschillende concerten op het programma staan in Amare. Dit weekend speelt artist in residence Stefan Jackiw het Vioolconcert van Tsjaikovski tijdens twee concerten onder de titel Tsjaikovski & Strauss.