Direct naar de inhoud

woensdag 28 oktober 2026

BinnenlandHoorngids

Groeiende populariteit private leaseauto kan ten koste gaan van hypotheek

HOORGIDS REGIO | Steeds meer consumenten schaffen een auto aan op basis van een private leaseconstructie. Veel huizenkopers zijn zich er echter niet van bewust dat de aanschaf van een privé leaseauto een grote impact kan hebben op de hypotheek die zij willen afsluiten voor de aankoop van een woning. Afhankelijk van het bedrag dat zij maandelijks aan hun leaseauto kwijt zijn, kunnen huizenkopers tienduizenden euro’s minder lenen voor de aankoop van een eerste of volgende woning. De verlaging van het maximale leenbedrag kan zelfs oplopen tot zo’n €80.000 voor een stel met een modaal inkomen, aldus De Hypotheker.

Lees het volledige artikel bij Hoorngids

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Huis & Hypotheekvvponline.nl

Florius: meer inzicht in beheer aflossingsvrij

Florius geeft adviseurs nu via Actief Beheer meer inzicht in belangrijke communicatie die klanten ontvangen over hun Aflossingsvrije Hypotheek. In het Actief Beheer Dashboard in de adviseursomgeving FAN kunnen adviseurs kopieën van klantbrieven bekijken.

Huis & Hypotheekvvponline.nl

Verantwoordelijkheid pakken

"Als geldverstrekkers pensioeninkomen eerder laten meewegen, mogen we van hen verwachten dat ze ook breder kijken naar wat iemand straks daadwerkelijk te besteden heeft." Aldus SEH-directeur Maria Silveira in een column op www.kop-munt.nl.

Advertentie