Direct naar de inhoud

vrijdag 30 oktober 2026

BinnenlandDordt Centraal

Dordtse binnenstadbewoners zijn blij met sluiting van Maeslantkering

DORDRECHT – De inwoners van Dordrecht die in het historische deel van het stadscentrum en langs de havens wonen, konden in de nacht van donderdag op vrijdag 22 december opgelucht ademhalen. De eerdere voorspellingen zagen er niet goed uit; het waterpeil zou maximaal 2,20 meter boven NAP bereiken, wat hoger was dan sommige kades konden verdragen. Op donderdagmiddag heeft Rijkswaterstaat de situatie verergerd door te melden dat het peil zelfs tot 2,40 meter boven NAP zou stijgen in de nacht. Op vier locaties in de stad werden zandzakken geplaatst en uitgedeeld aan de bewoners van het centrum. Dankzij de automatische sluiting van de Maeslantkering bleef het waterpeil aanzienlijk lager, waardoor de overlast beperkt bleef. (Foto’s: Stolk Fotografie).

Lees het volledige artikel bij Dordt Centraal

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

BinnenlandDordt Centraal

VIDEO: Basketballers trainen met Charlon Kloof

DORDRECHT – Tientallen leden van basketbalvereniging ROWIC volgden vorige een clinic van Oranje-international Charlon Kloof. In de Sportboulevard trainden jeugdspelers, senioren en recreanten samen met de professionele basketballer.

BinnenlandDordt Centraal

Brand in schuur aan Suze Groeneweg-erf in Dordrecht

DORDRECHT – Aan het Suze Groeneweg-erf in Dordrecht is kort na 21.00 uur een brand uitgebroken in een schuur. De rook verspreidde zich ook naar de aangrenzende woning. De brandweer kwam ter plaatse en is bezig met het blussen van de brand.

Advertentie