Direct naar de inhoud

dinsdag 27 oktober 2026

Binnenlandindebuurt

Dit is wat Jan Klaassen te maken heeft met de Spanjaardsbrug - indebuurt Leiden - indebuurt

Eén van de mogelijkheden om van Leiderdorp naar Leiden te gaan, is de Spanjaardsbrug oversteken. Onze vertelvader Willem reed er overheen en zag dat er op de slagbomen symbolen staan: een trommel en een trompet. Maar waarom staan die daar en waarom is het symbool aan de Leidse kant anders dan aan de Leiderdorpse kant? Willem kwam erachter dat Jan Klaassen (van het welbekende liedje) hier iets mee te maken heeft.

Lees het volledige artikel bij indebuurt

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Binnenlandnl.wikipedia.org

Maasdam (plaats)

Maasdam is een dorp in de Nederlandse provincie Zuid-Holland. Het is gelegen ongeveer 14 km ten zuiden van de stad Rotterdam in de gemeente Hoeksche Waard. Maasdam is ook de naam van de voormalige gemeente.

Binnenlandomroepbrabant.nl

Blotevoetenwandeling door Woudrichem

Zondag 25 oktober is de jaarlijkse Dag van de Stilte. Die volgt op de Nacht van de Nacht, waarop aandacht is voor lichtvervuiling. Van 11:00 tot 12:00 uur ervaart heel Nederland het Stilte-uur.

Advertentie