Direct naar de inhoud

donderdag 22 oktober 2026

BinnenlandJutter.nl

De stad die eerst verzonnen werd

IJmuiden – In 1848 publiceerde Simon Vissering een verhaal in het tijdschrift De Gids. Hij beschreef hoe hij op een warme augustusdag met vrienden een boottocht maakte over het Noordzeekanaal, aankwam in een havenplaats aan zee, daar uitgebreid at in een badhotel en vervolgens de machtige havenwerken bewonderde.

Lees het volledige artikel bij Jutter.nl

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

BinnenlandSliedrecht24

Lezing over 150 jaar Noordzeekanaal

De Nederlandse waterbouw geschiedenis kent dit jaar een belangrijk jubileum. Het is zondag 1 november 2026 precies 150 jaar geleden dat het Noordzeekanaal tussen Amsterdam en IJmuiden door Koning Willem III werd geopend. Z

Binnenlandrijswijksdagblad.nl

Gezonde Wijklab Moerwijk wint Waarde-ring Zuid-Holland

Het Gezonde Wijklab Moerwijk in Den Haag is één van de zes winnaars van de Waarde-ring 2026, een prijs van de Provincie Zuid-Holland voor projecten die bijdragen aan een gezondere, duurzamere en meer verbonden voedselomgeving.