Direct naar de inhoud

dinsdag 20 oktober 2026

Binnenlandonswestfriesland.nl

Column peter Ursem: Pride and shame

Op nog geen 50 meter van de Amsterdamse Prinsengracht wonen onze dochter en kleinkinderen. Dicht bij de plek waar vanaf 1 augustus niet meer langs de gracht geparkeerd mag worden omdat door die gracht de grote prideoptocht met bootjes komt langs gevaren. Zij zullen zeker gaan kijken en zich vergapen aan de uitbundige stoet die daar langs zal komen. Mijn dochter kent bezorgdheid wat haar kinderen betreft en zal beslist overwegen en bespreken wat wel en niet kan tijdens het bekijken van het spektakel. Haar bezorgdheid wordt ingegeven door wat er kan gebeuren rondom het gebeuren, niet vanwege alles wat de kinderen zullen aantreffen op en in de bootjes. Beantwoording van vragen zal niet uit de weg worden gegaan en ik ga ervan uit dat het anders doen door de bootjesmensen niet wordt afgedaan als raar en onzinnig.

Lees het volledige artikel bij onswestfriesland.nl

Je gaat naar de website van de uitgever. Hier tonen we alleen een korte intro.

Gerelateerd nieuws

Bekijk alles

Binnenlandjutter.nl

Typisch IJmuiden

We staan stil bij een typisch IJmuidens onderwerp met een foto en naar aanleiding van de actualiteit, een stukje geschiedenis, een bijzondere gebeurtenis, een evenement of gewoon een van de mooie taferelen die IJmuiden biedt.

Binnenlandonswestfriesland.nl

Column Peter Ursem: Trots

Afgelopen zaterdagmiddag kon men de Pride Walk in Hoorn aanschouwen met deelnemers die niet alleen in Hoorn woonachtig zijn. Vanuit heel Westfriesland zijn deelnemers aangeschoven en er was zelfs even een kleine toevallige Amerikaanse afvaardiging.