Direct naar de inhoud

woensdag 21 oktober 2026

Onderwerp

Nij Libben

70 nieuwsberichten over Nij Libben.

Binnenlandkoudum.nl

Bulte Nijs juli 2026

Koudum, 30 juni 2026 – Voordat de zomerstop van Bulte Nijs intreedt, pakt de redactie van de Koudumer dorpskrant nog even flink uit met een vol julinummer van zestien bladzijden. Een goede zet is het dat twee bladzijden gevuld zijn met een artikel...

Binnenlandkoudum.nl

Laatste keer Jeanette Valkema voor Nij Libben

Koudum 16 juni 2026 – Nog één keer stond Jeanette Valkema voor de Koudumer fanfare Nij Libben. Nij Libben sloot gisteravond het muziekseizoen af door te spelen voor de bewoners van De Finke. Daarmee was het de laatste avond dat Jeanette Valkema het...

Binnenlandkoudum.nl

Nij Libben blinkt uit op Schiermonnikoog

Koudum-Schiermonnikoog, 10 juni 2026 – Met hun instrumenten gepakt, de slaapzakken onder de arm en een gezonde dosis enthousiasme in de bagage, vertrokken de muzikanten van Nij Libben op vrijdag 5 juni richting Schiermonnikoog.

Binnenlandkoudum.nl

Nieuwe dirigent voor Nij Libben

Koudum, 6 juni 2026 – Dit weekend neemt Jeanette Valkema afscheid als dirigent van Nij Libben. Maar liefst veertien jaar was Jeanette dirigent bij het Koudumer fanfareorkest. Daarmee is ze de dirigent die het langst voor Nij Libben gestaan heeft.

BinnenlandHarlingen Online

Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum

Op 4 mei stappen 23 sporters in Sneek in de bus naar Wageningen voor het ophalen van het bevrijdingsvuur. Zij brengen de fakkel naar het Kazemattenmuseum op Kornwerderzand. Op het monumentenplein wordt door wethouder Rietman het vrijheidsvuur ontstoken.

Binnenlandkoudum.nl

Koudumer verenigingen in de prijzen bij Poiesz-actie

Koudum 18 april 2026 – Vrijdag 17 april was in het WTC Expo in Leeuwarden het afsluitende feest van de Jeugd Sponsor Actie van de Poiesz. Tijdens het Jeugd Sponsor Gala werd bekend gemaakt hoeveel sponsorgeld er per vereniging wordt uitgekeerd.

Binnenlandkoudum.nl

Bulte Nijs maart 2026

Koudum 1 maart 2026 – Het maartnummer van Bulte Nijs, de dorpskrant van Koudum, opent met de vernieuwingsplannen van de milieustraat. Het artikel, dat doorloopt op pagina 3, refereert ook even aan het feit dat de gemeente nog maar enkele jaren...

Binnenlandkoudum.nl

Bulte Nijs februari 2026

Koudum 1 februari 2026 – In het februarinummer van Bulte Nijs wordt flink aandacht besteed aan de Koudumer middenstand. Niet zo gek natuurlijk, zo is pagina 3 geheel gevuld met een artikel en foto’s naar aanleiding van de expositie van...

Binnenlandkoudum.nl

Interview met Rinke van der Veen in de Balkster

Sinds afgelopen zondag (14 juni 2025) staat op de website van de Balkster Krant een interview met de 86-jarige Koudumer Rinke van der Veen. Die staat dit jaar aardig in de belangstelling. Rinke speelde een belangrijke rol in een filmpje dat tijdens het...

Binnenlandkoudum.nl

Afval ophalen niet op Hemelvaartsdag

Donderdag 29 mei is het Hemelvaartsdag. De gemeente Súdwest-Fryslân leegt op die dag geen grijze containers voor restafval in Koudum. Maar niet getreurd: op zaterdag 31 mei komen de gemeentewerkers langs om de grijze containers te legen.

BinnenlandKoudum.nl

Dodenherdenking in Koudum

Het is 4 mei, 20.00 uur. In de verte slaat de torenklok van Koudum, daarna is het stil, bijna doodstil. Zo’n tweehonderd Koudumers staan op de begraafplaats en luisteren naar het fluiten van vogels in die stilte.

Binnenlandkoudum.nl

Geslaagde Avond4daagse Koudum

Het zit er weer op! De Avond4daagse Koudum 2025 is weer achter de rug. Op de laatste avond, vrijdag 24 mei, begonnen de deelnemers met een voorzichtig zonnetje en dikke wolkenvelden. Daar kwam af en toe een flink buitje bij, maar zelfs dat mocht de pret...

BinnenlandKoudum.nl

Dodenherdenking 2025 in Koudum

Zondagavond 4 mei waren bijna 200 mensen aanwezig bij de jaarlijkse Dodenherdenking in Koudum. De meesten daarvan waren meegelopen met de stille tocht vanaf de Martinikerk. Bij aankomst op de begraafplaats speelde Nij Libben enige stemmige melodieën.

BinnenlandKoudum.nl

Bulte Nijs mei 2025

Het meinummer van Bulte Nijs telt net als het aprilnummer zestien bladzijden, dat zijn er vier meer dan het gebruikelijke aantal van twaalf. In de column van Dorpsbelangen Koudum (DBK) op bladzij 2 wijst Jannie Kramer daarop en ze blikt terug op de...

BinnenlandKoudum.nl

Bevrijdingsconcert Nij Libben

Op zaterdagavond 12 april 2025 speelde Nij Libben in de Martinikerk van Koudum het bevrijdingsconcert ‘Koudum Ferbûn yn Frijheid’. De Koudumer fanfare speelde onder leiding van Jeanette Valkema muziek die een link had met de Tweede Wereldoorlog.

BinnenlandKoudum.nl

Bulte Nijs april 2025

Op 17 april is het 80 jaar geleden dat de Canadezen Koudum bevrijdden. Daar wordt in het aprilnummer van dorpskrant Bulte Nijs veel aandacht aan besteed. Dat begint al met een oproep in de kop van het openingsartikel: “Op 17 april 1945 gingen in...

BinnenlandKoudum.nl

Johan Willem Friso-kapel met ‘Vrijheid in Beeld’

Er wordt in Koudum dit jaar ook muzikaal veel aandacht besteed aan de viering van het einde van de Tweede Wereldoorlog. Niet alleen is het er het bevrijdingsconcert van Nij Libben op 12 april; op donderdagavond 22 mei staat nog een groots muziek-evenement...

BinnenlandKoudum.nl

Nij Libben speelt ‘Ferbûn yn Frijheid’

In 2025 herdenken en vieren we dat 80 jaar geleden de Tweede Wereldoorlog tot een einde kwam. Nij Libben heet belangstellenden van harte welkom op zaterdag 12 april op haar Bevrijdingsconcert ‘Ferbûn yn Frijheid’. Nij Libben herdenkt daarmee de mannen...

Binnenlandgrootbolsward-ijsselmeerkust.nl

‘Sint wol in bist yn Wyldmarsum’

WITMARSUM - Zaterdag 23 november kwam Sint met zijn Pieten aan in het tot Wyldmarsum omgedoopte Witmarsum. Sint had drie boten nodig voor het vervoer van al zijn Pieten. Aart Praatjes, dé presentator tijdens alle Sintintochten, was ter ore gekomen dat...